موقعیت جغرافیایی شهر جدید اندیشه

شهر اندیشه تهران کجاست

اندیشه کجاست ؟

شاید برای بسیاری از افراد این سال باشد که موقعیت جغرافیایی شهر جدید اندیشه در کدام قسمت تهران قرار دارد. اگر بخواهیم به صورت کلی در این خصوص صحبت کنیم که شهر اندیشه کجاست؟. باید بگوییم که شهر جدید اندیشه تمام جواب ها استان های البرز و تهران و به صورت کلی در غرب استان تهران وجود دارد.

از شهر اندیشه تا میدان آزادی به صورت تقریبی حدود ۳۰ کیلومتر فاصله وجود دارد. اما با داشتن ساخت و ساز منطقه مسکونی تهران به سمت غرب این فاصله نزدیک به کمتر از ۱۵ دقیقه خواهد رسید. زیرا با توجه به نوع ساخت ساز و شهرسازی که در شهر تهران رو به افزایش است. و با توجه به مساحت و زمین های بسیار زیادی که در غرب استان تهران وجود دارد نسبت به سایر مناطق استان تهران و ساخت و ساز هایی که در این حوزه در حال انجام هست. به آینده نزدیک این فاصله به کمترین مقدار خود و در حدود ۱۵ کیلومتر خواهد رسید.
در سالهای گذشته با توجه به سیاست هایی که در شهر تهران اندیشه شد در خصوص این که جمعیت را از شهر تهران به اطراف منتقل کنند. شهر اندیشه کجاست؟ مورد با توجه به فاصله کم آن با تهران مورد توجه قرار گرفت.

جمعیت ساکن در شهر جدید اندیشه چقدر است؟

نکته بسیار مهم در خصوص موقعیت شهر جدید اندیشه این میباشد که تمام افرادی که در داخل این شهر ساکن هستند و یا به آن مهاجرت کرده‌اند اکثراً از سمت تهران به این شهر آمده اند.
به همین دلیل شهر جدید اندیشه به طور قابل چشمی در چند سال گذشته پیشرفت کرده است. و شامل مراکز درمانی مراکز تفریحی و پاساژها و به صورت کلی تمام امکانات رفاهی یک شهر نیاز دارد. در آن به سرعت شکل گرفته است.

آب و هوای شهر اندیشه چگونه است؟

با توجه به اینکه از لحاظ موقعیت شهر اندیشه در محدوده گرم و خشک قرار گرفته است. ولی از طرفی مجاورت آن با کوهپایه های جنوبی رشته کوه البرز و قرار داشتن در مسیر باد های معروف شهریار می باشد. علاوه بر آن که موجب شده است در اغلب سال هوای پاک و مطلوبی داشته باشد. در روزهای بهاری و تابستانی و بخشی از پاییز باد های شهریار باعث میشود تا هوای سالمی در شهر جدید اندیشه وجود داشته باشد.
از طرفی با توجه به باغات بسیار زیادی که در اطراف شهر جدید اندیشه وجود دارد. هوای این شهر بروم خنک و مطلوب بوده و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. که با توجه به آلودگی هایی که در شهر تهران وجود دارد و دکتر زندگی را برای آنها منع کرده است. به شهر اندیشه روی می آورند. زیرا به صورت کلی می توان گفت آب و هوای اندیشه تا حدودی ییلاقی است.

مکانات رفاهی در اندیشه به چه صورت می باشد؟

با توجه به جمعیت و موقعیت شهراندیشه اغلب زیرساخت‌های مناسب جهت زندگی وجود دارد. به عنوان مثال تمامی معابر شرکت فعال و دارای سنگ فرش می باشد. و آب برق گاز در تمامی قسمت های اندیشه کاملاً وجود دارد. و یکی از نکات بسیار قابل توجه است که می‌توان به آن اشاره کرد با توجه به آن که در اکثر کلانشهرها با کمبود آب مواجه هستیم. در شهر اندیشه این کمبود آب وجود ندارد و فشار آب بسیار مطلوب است.
 
 با توجه به گستردگی فعالیت افراد مختلف در دنیای مجازی یکی از نکاتی که باید به آن توجه بکنی می باشد که آنتن دهی تمامی اپراتور ها اعم از تلفن همراه مثل همراه اول یا ایرانسل در شهر اندیشه به بهترین شکل ممکن اتفاق می‌افتد. و adsl با سرعت بسیار مناسب و شبکه‌های بی‌سیم و با ایمکس در دسترس شما قرار خواهد داشت.
 
در حال حاضر ارتباط مستقیم شهر اندیشه با مترو وجود ندارد. در خصوص اتوبانی که شهر اندیشه را به تهران متصل می‌کند که اتوبان چهار بانده بوده و بسیار رفت و آمد را برای شما عزیزان راحت میکند.
 
 از دیگر امکاناتی که در شهر اندیشه وجود دارد مدارس قوم دولتی به تعداد بسیار زیاد وجود دارد. و همینطور مدارس غیرانتفاعی و نمونه دولتی در این شهر ایجاد شده است. از لحاظ فضای سبز و وسایل ورزشی و یا وسایل بازی برای کودکان فضای سبز بسیار زیادی و پارک های بسیار متنوع در شهر اندیشه وجود دارد.
 
اگر بخواهیم از لحاظ دفاتری که کار اداری ما را انجام دهد مانند بانک ها اداره پست و یا در دفاتر خدمات دولت الکترونیک صحبت بکنیم. در تمامی قسمت های اندیشه تمامی بانک ها  شعبه های فعال دارند. و همینطور مراکز پست مخابرات و دفاتر خدمات دولت الکترونیک در تمام قسمت های اندیشه فعال هستند.
 
اگر بخواهیم شهر اندیشه را از لحاظ مراکز درمانی مورد بررسی قرار دهیم ۴ درمانگاه شبانه روزی چند مرکز بهداشتی بچه آزمایشگاه پزشکی و ۵ داروخانه شبانه روزی در سرتاسر اندیشه وجود دارد.
 
یکی از نکاتی که با توجه به تعداد جمعیت ساکن به افراد ساکن در شهر اندیشه باید به آن توجه کرد وجود سه عدد پمپ بنزین و جایگاه گاز و جایگاه  سوخت رسانی در شهر اندیشه می باشد.
 
اگر بخواهیم شهر اندیشه را از لحاظ اصول شهرسازی مورد بررسی قرار دهیم. خیابان های اصلی دارای عرض ۲۴ تا ۶۰ متری در خیابان های اصلی به فرعی دارای پیاده رو های مناسب و به عرض ۳ تا ۱۵ متر هستند. به صورت کلی اندیشه دارای ۶ فاز مختلف می باشد که در ادامه به تمامی مناطق داخل شهر اندیشه می پردازیم.
 
 

پیام بگذارید